Круглий стіл "Кібердипломатія України, Європи та світу: виклики сучасності"
Мета круглого столу полягає в обговоренні та дослідження сфери кібердипломатії, Стратегії кібердипломатії України та ролі кібердипломатії у формуванні майбутнього міжнародних відносин, особливо у світлі швидкого технологічного прогресу та зростаючої залежності від цифрових технологій. Вона також має на меті сприяти співпраці та діалогу між різними зацікавленими сторонами, в тому числі урядами, суб'єктами приватного сектору та організаціями громадянського суспільства, для вирішення проблем і використання можливостей, які надає цифрова епоха.
Круглий стіл покликаний поглибити наше розуміння того, як цифрові технології трансформують міжнародні відносини, і сприяти виробленню інноваційних рішень, які можуть допомогти забезпечити більш стабільний, безпечний і процвітаючий світ перед обличчям цих змін.
Круглий стіл 28 листопада 2024 року є частиною постійнодіючого Форуму з кібердипломатії України
Посилення міжнародної координації та співпраці для вироблення комплексного підходу до забезпечення миру, стабільності та безпеки у кіберпросторі в умовах стрімкого розвитку цифрових технологій та трансформації системи міжнародних відносин.
ЦІЛІ
-
Сприяння кращому розумінню та усвідомленню впливу технологій на міжнародні відносини та дипломатію.
-
Виявлення поточних і нових тенденцій у кібердипломатії та їхніх наслідків для світових справ.
-
Сприяння обговоренню та співпраці між різними зацікавленими сторонами з метою розробки ефективних стратегій навігації в складних умовах кіберпростору та сприяння мирному і безпечному використанню цифрових технологій.
-
Сприяння партнерству та співпраці між країнами, організаціями та в середовищі світової громадськості для подолання спільних викликів і колективної протидії таким загрозам, як кібератаки, дезінформаційні кампанії, інші форми зловмисної діяльності в кіберпросторі.
-
Розгляд окремих положень Стратегії кібердипломатії України, вироблення рекомендацій щодо формату її прийняття.
-
Заохочення розробки норм, керівних принципів і передового досвіду відповідальної поведінки держав у кіберпросторі та сприяння дотриманню цих принципів через програми розбудови потенціалу та технічної допомоги.
-
Забезпечення платформи для нетворкінгу та обміну знаннями між експертами, політиками і практиками, які працюють у сфері кібердипломатії, з метою зміцнення професійних зв'язків і сприяння майбутній співпраці.
Кібердипломатія стає важливим інструментом для просування національних інтересів та реалізації зовнішньополітичних цілей. Разом із цим кіберпростір є складним і динамічним середовищем, яке постійно змінюється. Це робить кібердипломатію складним завданням, яке потребує спеціальних знань і навичок. Для успішного розвитку кібердипломатії в Україні потрібні кваліфіковані кадри, які мають знання в галузі міжнародних відносин, інформаційних технологій, кібербезпеки, кіберзахисту та в інших пов'язаних сферах, а отже потрібно терміново формувати і стрімко розвивати напрям науки і освіти в цій галузі.